Hlavní navigace

Dan z prijmu a odpocet na deti

  • (neregistrovaný) 85.163.8.---

    30. 12. 2020 11:53

    Dobry predSilvestrovsky den

    mam dotaz, plazi stale, ze abych si mohla uplatnit odpočet na děti, musím mít roční prijem nad 90tis? Vzhledem k situaci covid jsem za brezen/duben/ kveten 2019 mela dost omezené objednávky a bohužel tuto hranici nesplnim. Tedy nebudu moci uplatnit odpocet na deti.

    Neni to kvuli covid situaci jinak? Nesnizil se limit pro dph příjmu pro uplatnění odpočtu deti za rok 2019? Dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 12. 2020 12:46

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Stále je uvedena v ZDP pro uplatnění daňového bonusu na děti podmínka mít roční příjmy ze závislé činnosti nebo z podnikání alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy.
      ZDP § 35c.
      Pro rok 2020 je to částka 87 600 korun.

    • 30. 12. 2020 14:13

      xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

      primárně jde o slevu na dani, tedy bonus určený těm, co platí daně. to nejsou přídavky a podobné sociální dávky. takže je zcela logické, že při minimálních zdanitelných příjmech na bonus není nárok.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).