Hlavní navigace

Kompenzační bonus A plus

  • (neregistrovaný) 178.255.168.---

    4. 1. 2021 15:33

    dobrý den, můžete mi prosím poradit. Žádáme si o kompenzační bonus A plus. Dosud jsme měli 3 zaměstnance. K 31.12. jeden zaměstnanec odešel. Nebyl ve výpovědní lhůtě ani jsme mu nedali my výpověď, dal jí sám. Od 1.1. podepsal smlouvu jinde. Budeme si moci v lednu žádat zase o kompenzační bonus A plus, když se změnil počet zaměstnanců? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 1. 2021 15:36

      Peta (neregistrovaný) 195.88.143.---

      Na tohoto zaměstnance nelže žádat za prosinec. V lednu můžete žádat na zbylé dva zaměstnance. Toto omezení bylo u Antivirus C.

    • 4. 1. 2021 15:49

      Hedva (neregistrovaný) 178.255.168.---

      takže i když nebyl ve výpovědní lhůtě a my mu nedali výpověď? Přišel 31.12., že si od 1.1. našel zaměstnání. V prosinci od 3. do 17. pracoval, 1-2 a 18-31 nás stát zavřel.

    • 4. 1. 2021 16:41

      peta (neregistrovaný) 195.88.143.---

      Příspěvek se poskytuje výhradně na zaměstnance v pracovním poměru, kterým nebyla ke dni podání
      vyúčtování dána zaměstnavatelem výpověď, s výjimkou výpovědi dané dle § 52 písm. g) a h) ZP (ani
      tedy neplyne ke dni podání vyúčtování výpovědní doba). Zároveň platí, že zaměstnanci musejí být
      v pracovním poměru se zaměstnavatelem i v době, kdy zaměstnavatel podává vyúčtování,
      v němž na ně žádá o poskytnutí příspěvku. Jestliže tedy byl pracovní poměr skončen dohodou
      tak, že zaměstnanec ke dni podání vyúčtování již není se zaměstnavatelem v pracovním poměru,
      příspěvek taktéž nelze poskytnout.

      Podívejte se do manuálu ÚP strana č. 3

    • 4. 1. 2021 16:45

      Hedva (neregistrovaný) 178.255.168.---

      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).