Účastnit se podvodu nechci - právě proto žádám o radu, aby jsme se vyhnuli problému.
Už jsem dohledal, zákazník má smůlu, DUZP bude až 2021 (takže záloh. faktura).
Měl jsem za to, že DUZP je povinné nejdéle v den přijetí úplaty.
§21 (235/2004 Sb. Zákon o dani z přidané hodnoty)
odst.1 Při dodání zboží se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné - a) dnem dodání podle § 13 odst. 1,
Děkuji za pomoc.
Řešila bych tak, že do vystavených zálohových faktur bych (bez zaúčtování) zaevidovala vystavenou zálohovou fakturu.
Ke dni přijetí úplaty / zálohy bych do interních dokladů zaúčtovala Daňový doklad k přijaté platbě (DPPD = Datum povinnosti přiznat daň).
ZDPH § 20a odst. 2)
A až při dodání zboží bych účtovala ve vystavených fakturách o výnosu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Jste v prvním pásmu paušální daně OSVČ? Nezapomeňte v červenci zaplatit jen 4230 Kč
Máte status umělce a chcete až 90 tisíc korun? Nejpozději v pátek musíte podat žádost
Další průšvih u JMHZ: Výzvy k podání hlášení dostaly i firmy, kterých se netýká
Otazníky kolem měsíčního hlášení zaměstnavatele
Nevidíte údaje k měsíčnímu hlášení? ČSSZ upozorňuje na nové nastavení zmocnění
Dobrý web jako značka končí, nabízí všechna školení zdarma
4. 1. 2021 22:21
Dobrý den,
Je legální tento postup? Jde o to, aby si mohl odběratel dát fakturu do nákladů ještě za rok 2020.
Faktura za zboží vystavena 30.12.2020
Platba za zboží přijata 4.1.2021
Zboží objednáno - dodání bude až v únoru 2021.
Postupujeme takto v průběhu roku běžně u zboží, které přeobjednáváme u dodavatele (částky kolem pár tisíc Kč). Zde se ale jedná o přechod roku, fakturu za 250 tisíc Kč a zboží je teprve ve výrobě (dodání až za měsíc.