Hlavní navigace

Daní se kompenzační bonus??

  • (neregistrovaný) 82.208.38.---

    6. 1. 2021 6:58

    OSVČ dostala od Fú kompenzační bonus. Je to zdanitelný příjem? Počítá se do výpočtu SP a ZP? Nikde to nemůžu najít. Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2021 7:07

      Viva (neregistrovaný) 82.150.181.---

      Dobrý den,

      viz stránky finanční zprávy https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/nouzovy-stav/kompenzace-osvc/dotazy_odpovedi/dotazy_a_odpovedi_ke_kompenzacnimu_bonusu-10613, konkrétně odpověď č. 19:

      19.
      Je kompenzační bonus, tj. výplata částky 25 000 Kč pro OSVČ od daně z příjmů osvobozena nebo jde o zdanitelný příjem?

      Kompenzační bonus vyplácený na základě zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS Co V-2 je od daně z příjmů fyzických osob osvobozen dle § 4 odst. 1 písm. zj) zákona o daních z příjmů.

    • 6. 1. 2021 8:08

      sebejka (neregistrovaný) 82.208.38.---

      Děkuji, už jsem to našla, takže i pro ostatní: Je to nezdanitelný příjem a nezapočítává se ani do SP a ZP

    • 6. 1. 2021 8:10

      pivo (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

      Dobrý den, ze stránek Ministerstva financí, otázky a odpovědi ohledně KB:
      14. Bude se prosím kompenzační bonus muset danit?
      Nikoliv, kompenzační bonus není jakožto daňový bonus daňově uznatelným příjmem a nepodléhá ani sociálnímu a zdravotnímu pojistnému.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).