Hlavní navigace

Spolupracující osoba manželka Paušální daň

  • (neregistrovaný) 85.160.15.---

    6. 1. 2021 14:44

    Dobrý den. Já mám cca příjem 1,2 mil. a manželka 38 tis. ročně. Každý rok na manželku jako spolupracující osobu převádím cca 45 % příjmu. Které pak oba samy za sebe a své IČA daníme. Můžeme tímto způsobem oba pokračovat v paušální dani za 2021 ?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2021 14:58

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Myslíte Paušální daň podle § 7a Zákona o daních z příjmů?
      Ke "spolupracujícím osobám" a Paušální dani podle § 7a ZDP - § 13 odst. 4) písm. e)

    • 6. 1. 2021 15:05

      Josef (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Myslím, oznámení o vstupu do paušálního režimu, pro mne a manželku 2021, nyní jsme oba měli výdaje 40 % paušál, s tím, že jsem ji cca 45 % příjmu převáděl jako na spolupracující osobu.

    • 6. 1. 2021 15:10

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Buď "paušální režim" dle § 7a ZDP, nebo spolupracující osoby. Oboje nejde současně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).