Hlavní navigace

Komín

 • (neregistrovaný) 46.135.17.---

  7. 1. 2021 12:03

  Dobrý den, před lety jsem se stal majitelem bytu přes který v jednom z pokojů prolíná starý nefunkční komín. Je to pozůstatek staré kotelny. Jednak zabírá asi dva metry čtvereční a jednak v kupní smlouvě mám započítány metry jako kdyby tam žádný komín nestál. Chci se zeptat jestli mohu společenství vlastníků jednotek požádat o odstranění stavby která vlastně stojí na mém pozemku. Děkuji za odpověď. Bohouš

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 1. 2021 14:00

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 81.19.46.---

   Požádat společenství vlastníků jednotek jistě můžete. Domnívám se však, že ničeho nedosáhnete. Důležité je, co je uvedeno v prohlášení vlastníka.

   V dotazu neuvádíte, čím se v kotelně topilo a jak dlouho. Přesto však, dokážete si představit, co znamená zbourání komína (z jeho velikosti usuzuji, že se jedná o zděný komín)? Umíte si představit co je to špíny, a to mastné, a smradu? Předpokládám, že komín prochází i dalšími byty, tedy nebude se to týkat jen vás. Navíc by bylo nutné řešit "dostavbu" střechy. V případě, že zbyde část komínového zdiva (komín je ke zdi přistavěn) může vzniknout problém při omítání zdiva a vymalování prostor.

   Bourání zděného komína si dovedu představit v nadstřešní části, příp. na půdě (neobydlené). Bourání komína v bytě, zvláště nejedná-li se o rodinný dům, je z technického hlediska značně problematické.

  • 7. 1. 2021 18:58

   xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

   požádat svj můžete o cokoliv
   v kupní smlouvě je plocha samozřejmě bez ohledu na komín
   žádná stavba "komín" nestojí na žádném vašem pozemku, je součástí domu a v prohlášení se pravděpodobně dočtete, že je společnou částí domu, tudíž "všech"
   co vám poradili na portalsvj nestačí?
   koupil jste byt s komínem, a asi vám s komínem i zůstane. jeho odstranění pravděpodobně shromáždění neodsouhlasí, finančně to bude asi hooodně náročná akce, spoustu různých povolení ani nepočítám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).