Hlavní navigace

Ukončení podpory mzdového programu - urgentní

 • (neregistrovaný) 213.235.77.---

  9. 1. 2021 8:45

  Prosím vás o radu. dodavatel mzdového programu nám oznámil - na poslední chvíli před Vánocemi, že od ledna 2021 už nebude mzdový program aktualizovat a že tedy končí. To je v případě zrušení superhrubé mzdy dost velký problém.
  Musím tedy dost na poslední chvíli sehnah něco nového a to se i naučit. Mzdy máme celkem jednoduché: přesčasy, cestovné, pohotovosti a zákonné příplatky, dohody a většinou měsíční mzdy, 1x exekuci. Nemocenské a OČR samozřejmě ano, zvláště nyní. Potřebuji spolehlivý, ale jednoduchý SW pro max 25 lidí v měsíci. Samozřejmě za rozumnou cenu.
  Co musím často řešit je to, že dostávám pozdě podklady pro dohody, takže mám pracovní poměry třeba už odeslané na účet a dohody přidávám a vyplácím pak později průběžně, většinou jsou s podepsaným prohlášením do 10 tis. Kč, tak daň se mi nemění.
  Některé SW to mají tak, že když chci do mezd ještě zaúčtovat jednu výplatu, tak musím zopakovat znovu spoustu kroků, aby vše bylo kompletní.
  Hledám něco, kde si můžu přidávat do mzdového čísleníku nové mzdové složky, na mylý počet zaměstnanců mám hodně výjimek.
  Už jsem zde dotaz zadávala, zatím bez odpovědi, pátrám a nemůžu se v tom narychlo vyznat. Prosím o doporučení, který SW máte oblíbený, neznám nic dalšího, nevím, co vybrat, ale musím. Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 1. 2021 13:45

   Brabec František (neregistrovaný) 185.63.97.---

   Zdravím, necítím se ještě na doporučování (byl jsem ve stejné situaci, ale dodavatel naštěstí avizoval ukončení už v polovině roku).
   V Pohodě zadáváte zaměstnance přes personalistiku a mzdy za každý měsíc mají vlastní "vchod". Při otevření měsíce program (volitelně) všem spočítá mzdy podle zadaných údajů v personalistice. Když je potřeba něco opravit/doplnit, mzda toho dotyčného se smaže, upraví se údaje v personalistice a po otevření měsíce dáte mzdu ručně znova spočítat.
   Přímo ve mzdě jsou pevné položky "prémie, náhrady", do nichž lze zadávat - včetně záporných částek. Údaje v personalistice jsou zadávány do tabulky, kde každý řádek má i svoje časové omezení od-do. Když je mzda už spočítané, nedovolí měnit, až po vymazání mzdy.
   Zatím jsem nepřišel na nic, co by mi výslovně chybělo, snad jedině zadávání mzdy podle evidence docházky, ale tu jsem zatím ani nehledal.

   Mám sklony k teoretizování, tak další text klidně přeskočte - v podstatě od začátku novodobých dějin postrádám právní úpravu, která by nařídila tvůrcům SW vzájemnou kompatibilitu. Jako ve všem. pro někoho je zajištění toho (nebo alespoň včasné informování klientů) profesní čest a samozřejmost. A jiný garantuje, dokud garantovat nepřestane.

  • 10. 1. 2021 8:29

   Věra Vě (neregistrovaný) 213.235.77.---

   Děkuji za názor. Na Pohodu jsem se dívala, pro nás by to byla spíše verze Pamica, ale není nejlevnější. Též tam mají spoustu možností, spoustu nastavení verzí..., až moc. Potřebuji se mzdy lehce naučit, pak je použít až zase za měsíc a poradit si s tím co nejvíce sama. Nastavování číselníků mi nedělá probém. Problém je spíš v případě, že výpočty mívají SW napevno v programu a s číselníky nepracují. To pak člověk stále upozorňuje programátory na nějaké chyby. Kromě běžných nastavení v personalistice potřebuji, aby pokud možno celý další výpočet mezd byl ve mzdovém lístku a člověk se nemusel stále někam přepínat. Bojujeme o kvalifikované zaměstnance, kteří jsou stabilizováni na základě různých smluvním výjimek. Ten má sazbu přílatku takto, ten zase jinak. A dlouho čekám na podklady. Už jsem uvažovala i o outsorcingu, ale firma nezvládne mit v pořádku podklady a vědět, co chce. A to ještě se snažíme čerpat různé dotace, tedy v době, kdy to ještě šlo. Tak to musí být mzdy do puntíku dobře.

  • 22. 1. 2021 8:00

   Věra Vě (neregistrovaný) 213.235.77.---

   Program pro účetnictví mzdy nemá. Ale původně měl, ty mzdy ale pak převzala samostatná firma a ta nyní končí a nikomu ty mzdy nepředala. Do účta jsme mzdy převáděli, to šlo.

  • 10. 1. 2021 16:43

   Milka (neregistrovaný) 2a01:490:17:----:----:----:----:----

   Nejlevnější program na mzdy je program Účto2000 od firmy Tichý. Aktualizují průběžně, rychle zodpovídají dotzy. Pro 25 mezd za měsíc myslím ideální

  • 20. 1. 2021 10:56

   Irena (neregistrovaný) ---.3kont.cz

   Program od Tichý je v stále vedený v dosu. Zkuste alfis, přehledně a rychle

  • 22. 1. 2021 8:05

   Věra Vě (neregistrovaný) 213.235.77.---

   Děkuji za rady a názory. Program v DOSu mi nevadí, někdy je lépe opravitelný a není tolik pod vlivem aktualizací Windows, apod., jako že stáhnou se akualizace a ono zase něco nejde...
   Podívám se na obojí. Ale asi bude outsorcing. I když už nyní spolupráce s novou účetní je taková, že zjišťuji, že do programu vše umí zadat,ale moc neumí pohlídat souvislosti. To bude boj. Budu to muset aspoň hlídat, co se ve mzdách děje...

  • 22. 1. 2021 8:27

   . (neregistrovaný) 5.181.92.---

   OT. Kdysi jsem Účto2000 používala také. Mzdy tehdy skvělé. Dokonce jsem v Účtu 2000 dělala mzdy i nějakou dobu poté, co jsem účtovala v jiném programu. Ale z důvodu DOS se program hodně zasekával a byl pomalý.
   Poslední účetní (a zároveň mzdový) program bych si možná sama nevybrala. Rozhodlo to, že ho hojně používali i ostatní a v případě potřeby bych byla zastupitelná. Dnes obzvlášť důležité.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).