Hlavní navigace

Přihláška k DPH

  • (neregistrovaný) 193.86.143.---

    12. 1. 2021 19:39

    Pracuji z domova pro americkou firmu. / je to služba /Přesáhnu 1 mil.obratu. Můj dotaz: když vystavím fakturu v ČR musím se přihlásit jako plátce DPH, neboť faktury bez DPH do USA se do obratu nepočítají a faktury v Česku nesmí překročit limit 1 mil. Kč. ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 1. 2021 7:39

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      záleží, jakou službu poskytujete, kde je místo plnění
      pokud je místo plnění v USA, pak se faktury do obratu nepočítají

    • 13. 1. 2021 8:57

      Pepíno (neregistrovaný) 193.86.143.---

      Moc děkuji. Já jsem se mylně domníval, že když vystavím fakturu s místem plnění ČR, že se to bude slučovat a já bych spadl do plátcovství. P.

    • 13. 1. 2021 9:04

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      zkuste si přečíst definici obratu v §4a ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).