Děkuji za odpověď. Jedná se o nabourané ojeté auto z bazaru z Německa, zakoupené v 1/2020 a ještě bylo v 1/2020 technicky zhodnocené. Myslím tedy, že asi nelze použít mimořádné odpisy, je to pravda? A pokud by to šlo, četla jsem, že technické zhodnocení nelze přičíst k pořizovací ceně, ale musí se odepisovat zvlášť, chápu to správně?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
TikTok v tichosti spustil partnerský program pro české tvůrce. Jaké jsou podmínky?
Houby nebo zavařeniny na prodej: Finanční správa upozorňuje na daňová pravidla
Novela napravuje dopady změn v penzijním spoření
Daňový trik mezi taxikáři odhalen. Stát měl přijít o 300 milionů korun
Finanční správa zkrátí otevírací dobu. Změna začne platit už od července
Seniory připravují o celoživotní úspory. Tohle jsou nejčastější triky podvodníků
13. 1. 2021 13:18
Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat - mimořádné odpisy, kdy lze HM z 2. odpisové skupiny odepsat už za 2 roky (resp. 3 roky, pokud byl nakoupen v 2020), auto musí být nové tj. 1. majitel v TP? Nesmí být z bazaru?