OT. Máte datovou schránku?
Občas úřady nefungují, jak by měly. Myslíme si, že za nás něco někam nahlásí nebo pošlou - a ve výsledku - nenahlásí, nepošlou,...
Dva dopisy poslané na ZP a ČSSZ, text ukončila jsem zaměstnanecký poměr, z "vedlejší" činnosti OSVČ se tak od data xxx stává "hlavní" činnost, současně jsem se od roku xxx přihlásila k paušální dani podle § 7a ZDP. Hodně práce? Zbytečné papíry? Zbytečná opatrnost? V tomto okamžiku, kdo ví.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Chcete si pořídit státní dluhopisy pro občany? Máte čas jen do konce týdne
Mělo ulevit od administrativy, v praxi však JMHZ podle firem přináší pravý opak
Ochrana obchodního tajemství se změní. Nový zákon má pomoci hlavně menším firmám
Tepláky na schůzce i tetování. Sítě bouřlivě řeší, kde končí letní dress code
Firmám během léta hrozí problém s novým hlášením. Stačí přitom jediná kontrola
Nikdy jste nic nedlužili, přesto můžete skončit v exekuci. Tento dopis neignorujte
15. 1. 2021 14:34
Dobrý den,
prosím o radu, měla jsem při zaměstnání OSVČ jako vedlejší činnost, nyní přecházím na hlavní (zaměstnání ukončeno), musím to teď hlásit na ZP a OSSZ nebo se to vyřeší až po podání přehledů, kde uvedu že budu v roce 2021 OSVČ hlavní?
Děkuji.