Hlavní navigace

DPP a zákaz konkurence

  • (neregistrovaný) 83.240.61.---

    15. 1. 2021 17:47

    Dobrý den, máme nové pracovniky na DPP a DPČ a potřebuji mít v těchto dohodách i ošetřený zákaz konkurenčního jednáni. Tzn aby nám nevykonavali stejnou práci , popř nemohli přebrat zákazníky. Lze tohle nějak v dohodách ošetřit?
    Děkuji za případné rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2021 18:14

      Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Režim výkonu jiné výdělečné činnosti za trvání pracovněprávního vztahu je upraven § 304 ZP, v dohodách není třeba nic speciálního "ošetřovat".
      K výkonu jiné výdělečné činnosti, která se shoduje s předmětem činnosti zaměstnavatele, zaměstnanec potřebuje předchozí písemný souhlas zaměstnavatele = není rozhodující, jakou činnost zaměstnanec u daného zaměstnavatele koná, ale jaký předmět činnosti má jeho zaměstnavatel zapsaný. Ten se porovnává s činností, kterou zaměstnanec koná u jiného zaměstnavatele, popř. jako OSVČ.
      Chcete-li v dohodách něco "ošetřovat", informujte zaměstnance o předmětu činnosti, kterou má váš zaměstnavatel zapsánu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).