Hlavní navigace

Stravování zaměstnanců rok 2020

  • (neregistrovaný) 85.160.36.---

    18. 1. 2021 13:02

    Dobrý den,
    dovážíme pro zaměstnance obědy v hodnotě 100 Kč za oběd. Zaměstnanci nám nic neplatí. Můžeme si dát celou částku do daňových nákladů ? Nevzniká zaměstnanci nepeněžní plnění, které by měl zdanit ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 1. 2021 15:37

      vladík

      Zaměstnanci mají osvobozeno( §6/9 ZDP ) , vy máte 55% z hodnoty oběda daňový náklad, max. ale 70% z hodnoty stravného při prac.cestě 5-12 hodin ( §24/2 j) to aby to nebylo tak jednoduché ) a zbytek dáte jako nedaňový náklad nebo jestli máte tak z fondu ze zisku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).