Hlavní navigace

Sil.daň - pronájem auta do SK

  • (neregistrovaný) 212.47.3.---

    18. 1. 2021 14:46

    Dobrý den, s.r.o. v ČR má v obchodním majetku vozidlo registrované v ČR, které pronajímá do SK na základě smlouvy o pronájmu vozidla slovenskému s.r.o. Podléhá toto vozidlo silniční dani v ČR? Pronájem je na celý rok. Moc děkuji za ochotu poradit.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 1. 2021 20:14

      ZdenaR (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Zákon o dani silniční § 2/1/b) - předmětem daně jsou vozidla provozovaná v ČR. Jestliže je vozidlo provozováno na Slovensku, tak nepodléhá české silniční dani.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).