Hlavní navigace

Ušlý výdělek - prac. úraz

 • (neregistrovaný) 90.183.134.---

  19. 1. 2021 8:19

  Dobrý den,

  pracuji jako švadlena s hodinovou mzdou.Od začátku roku 2020 jsem v pracovní neschopnosti - pracovní úraz. Chtěla bych se zeptat:Až mi budou dopočítávat ušlý výdělek,jestli budou přihlížet,že od letoška se zvýšila min. mzda , a tím i hodinový tarif nebo jestli to budou dopočítávat pořád k tomu tarifu,který jsem měla,když jsem začala marodit?MOc děkuji předem za radu Linda

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 1. 2021 9:13

   Jasná (neregistrovaný) ---.228.broadband4.iol.cz

   Celá náhrada za ztrátu na výdělku se počítá stejným průměrem.

  • 19. 1. 2021 10:46

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Pokud se vám jedná o náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti, pak minimální ani zaručená mzda do této náhrady nevstupuje. Zde se bere v úvahu průměrný výdělek před vznikem škody, náhrada mzdy po dobu nemoci od zaměstnavatele, resp. nemocenské.
   Jedná-li o náhradu za ztrátu na skončení pracovní neschopnosti, pak tato náhrada přísluší i zaměstnanci, který je veden v evidenci uchazečů o zaměstnání. Zde se bere v úvahu průměrný výdělek před vznikem škody a dosažený výdělek, přičemž za dosažený výdělek se v tomto případě považuje výdělek ve výši minimální mzdy platné v den prvního zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání = to je situace, kdy by minimální mzda byla brána v úvahu. O zaručenou mzdu by se nejednalo ani v tomto případě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).