Dobrý den. K výpočtu stravenkového paušálu - např. 21 odpracovaných dnů = 75,60 x 21= 1 587,60 Kč. Poté bych zaokrouhlovala matematicky, tj. na 1 588,- Kč. Vyplácela bych pouze za celou odpracovanou směnu.
Mám ale jiný problém. Účtuji příspěvkovou organizaci, která si část klasických stravenek proplácí z FKSP. Lze toto u stravenkového paušálu??? A v jaké výši? Nikdo není schopen odpovědět!!! Pokud nelze, tak nemohu u příspěvkové organizace použít, neboť nemají částku pro celý paušál uvedenou v rozpočtu!!!
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Jste v prvním pásmu paušální daně OSVČ? Nezapomeňte v červenci zaplatit jen 4230 Kč
Máte status umělce a chcete až 90 tisíc korun? Nejpozději v pátek musíte podat žádost
Další průšvih u JMHZ: Výzvy k podání hlášení dostaly i firmy, kterých se netýká
Otazníky kolem měsíčního hlášení zaměstnavatele
Nevidíte údaje k měsíčnímu hlášení? ČSSZ upozorňuje na nové nastavení zmocnění
Dobrý web jako značka končí, nabízí všechna školení zdarma
22. 1. 2021 9:22
Dobrý den, lámu si tu nad tím od začátku měsíce hlavu a nikde k tomuto nevidím nic :-( Stravenkový paušál.... Vše mi je jasné, jen ta částka.... Bude se nějak zaokrouhlovat na celé Kč? 75,60 když zaokrouhlím matematicky je 76, ale nenapadne nikdo při kotrole těch 40 haléřů? Byla jsem na dvou školeních a co školitel, tak to jiný názor.... Nebo tedy vyplácet prostě 75,-? to už jsem slyšela jako třetí názor ;-) A za jakou dobu můžu vyplácet? Jeden názor za odpracované 3 h a druhý za směnu(máme 8 h). Poradí prosím někdo? Jde mi třeba o zaměstnance, pokud půjde po 4 odprac hodinách k lékaři.... Mohu kombinovat tuzemské stravné a stravenkový paušál? V tom asi nevidím problém. Je to tak? Předem moc a moc děkuji ;-)