Hlavní navigace

Ukončení pracovního poměru zaměstnancem

 • (neregistrovaný) 78.102.237.---

  23. 1. 2021 19:10

  Dobrý den, prosím o radu. Může zaměstnanec ukončit pracovní poměr při nemocenské nebo kvůli tomu musí nastoupit a odpracovat výpovědní lhůtu?
  Jak správně postupovat v případě, že má zaměstnanec pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nyní je na nemocenské a ihned po ní, chce jít do důchodu. Na pracoviště už se nechce vrátit.
  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 1. 2021 19:33

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Ukončit dohodou lze kdykoliv. Pokud zaměstnavatel nebude s ukončením dohodou souhlasit, budete muset podat výpověď. Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi, tedy i v době vaší nemoci. Nepíšete, jestli už jste v důchodu nebo o něj teprve budete žádat, ale důchodce má stejné podmínky jako ostatní zaměstnanci, takže to nehraje roli.

  • 23. 1. 2021 19:51

   PJ (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Budu o něj teprve žádat (nárok bude, to vše mám již zjištěno, podmínky splňuji) . Kdyby tedy zaměstnavatel na dohodu nepřistoupil... Mohu dát výpověď i během trvání nemoci? A jak je to pak s výpovědní lhůtou, nebudu ji muset po ukončení nemoci odpracovat?
   Jde mi o to, abych nic neporušila, ale už nemusela na toto pracoviště, ideálně ani na 1 den.
   Děkuji

  • 23. 1. 2021 20:31

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Pokuste se o dohodu co nejdříve, abyste případně mohla doručit výpověď do konce ledna. Výpovědní doba by začala běžet 1.2. a pracovní poměr by skončil 31.3. Předpokládám, že máte dvouměsíční. Pokud budete ještě nemocná, dojdete si jenom pro potvrzení o zaměstnání nebo si ho necháte poslat poštou.

   Pracovní poměr by trval po skončení nemoci v případě, kdyby zaměstnavatel dal výpověď vám. Obráceně to neplatí.

  • 23. 1. 2021 20:56

   PJ (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Mockrát Vám děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).