Hlavní navigace

Stravenkový paušál - rekapitualce

  • (neregistrovaný) 88.103.225.---

    27. 1. 2021 11:34

    Dobrý den, pročetla jsem vše možné o stravenkovém paušálu. Vím, je to zde hodně debatované, potvrdí mi někdo prosím, zda jsem vše správně pochopila?
    - maximální částka daňově uznatelná a nezdaněná zaměstnancem je 72,10 Kč vše navíc už by se muselo zaměstnanci zdanit včetně SP a ZP a bylo by nedanově. Tz, ideálně dát 72,10 a nemít s tím práci navíc.
    Zaměstnanec musí odpravovat alespoň 3 hodiny. Může dostat i pracovník na DPP?
    Funguje stejně jako stravenky dopředu nebo zpětně? děkuji moc za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2021 12:23

      Eva (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Dobrý den, já jsem tedy vyčetla, že maximální daňově optimální příspěvek v podobě stravenkového paušálu z pohledu zaměstnance je v souladu s ustanovením § 6 odst. 9 písm. b) zákona o daních z příjmů 70 % horní hranice stravného, které lze poskytnout zaměstnancům odměňovaným platem při pracovní cestě trvající 5 až 12 hodin. Pro letošní rok je horní hranicí stravného částka 108 Kč.
      Maximální daňově optimální příspěvek na stravování: 108 Kč × 70 % = 75,60 Kč

    • 27. 1. 2021 12:28

      Zuza (neregistrovaný) 88.103.225.---

      Děkuji, já počítala ze staré částky.
      Můžu když budu mít na to směrnici přispívat i na DPP do 10 tis?
      A dávat ve mzdě za leden za leden?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).