Hlavní navigace

RZD - nezdanitelné části základu daně zkoušky ověřující výsledky

 • 46.33.116.---

  27. 1. 2021 13:55

  Dobrý den. Mám dotaz - RZD - nezdanitelné části základu daně zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání (odst. 8) 4a) - úhrada za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání.

  "Od základu daně ve zdaňovacím období lze odečíst úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání podle zákona o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání82a), pokud nebyly hrazeny zaměstnavatelem ani nebyly uplatněny jako výdaj podle § 24 poplatníkem s příjmy podle § 7, nejvýše však 10 000 Kč. U poplatníka, který je osobou se zdravotním postižením, lze za zdaňovací období odečíst až 13 000 Kč, a u poplatníka, který je osobou s těžším zdravotním postižením, až 15 000 Kč."

  JAK TO MÁM CHÁPAT ? ZATÍM NIKDO NIC TAKOVÉHO UPLATNIT V RZD NECHTĚL.

  1) Zaměstnanec si dělal kurz, který ale nepotřeboval k výkonu zaměstnání, protože kvalifikaci splňoval, a ani mu zaměstnavatel nic takového nenařídil - může si uplatnit fakturu o zaplacení kurzu v RZD?

  2) Zaměstnanec si dělal kurz, který potřeboval k výkonu zaměstnání, doplňoval si potřebné vzdělání - může si uplatnit fakturu o zaplacení kurzu v RZD?

  NEBO JE TO JEŠTĚ JINKA ?

  Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. MJ

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).