Hlavní navigace

Roční zúčtování - dar škole

  • (neregistrovaný) 193.86.180.---

    28. 1. 2021 11:34

    Prosím Vás, může si zaměstnanec v ročním zúčtování snížit daň poskytnutým sponzorským darem škole? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2021 11:52

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Ne daň, ale daňový základ. Podmínky jsou uvedeny v § 15 ZDP.

    • 28. 1. 2021 13:01

      prosím (neregistrovaný) 193.86.180.---

      Děkuji.
      A prosím četla jsem, že limit je do 15% ZD. Znamená to tedy, že když má zaměstnanec celkově za rok 2020 základ daně 500 000 Kč, na darech si může snížit základ daně o 75 000 Kč?
      Děkuji

    • 28. 1. 2021 14:23

      Prosím (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

      Chápu to tedy správně prosím?
      Omlouvám se, jsem začátečník.
      Moc děkuji.

    • 29. 1. 2021 15:37

      Anabela (neregistrovaný) ---.jmnet.cz

      Nechápete.

      Pokud dá např dar ve výši 20 000 Kč a jeho základ daně je 500 000,- sníží se tento základ o oněch 20 000,- Kč.

      ZD 500 000,-
      poskytnutý dar 20 000,-
      snížený ZD 480 000,-

      15% ZD je maximální limit, který je možné uplatnit. On si však může uplatnit vždy jen to co skutečně daroval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).