Hlavní navigace

Dar v rámci RZD

  • (neregistrovaný) 81.19.3.---

    4. 2. 2021 11:52

    Dobrý den, prosím o názor, mám k dispozici potvrzení o přijetí daru poskytnutého registrované církvi, kde je uvedeno, že bude použit v souladu se zákonem o daních z příjmů 586/1992 Sb., je to prosím dostačují pro uplatnění odčitatelné položky? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2021 15:28

      m.. (neregistrovaný) 81.19.3.---

      Opravdu mi nikdo nenapíše svůj názor, zda je možné při této formulaci uplatnit dar jako odčitatelnou položku?
      děkuji

    • 4. 2. 2021 18:22

      Katka (neregistrovaný) ---.208.broadband9.iol.cz

      V § 15 odst. 1 zákona č. 596/1992 Sb., o daních z příjmů, máte výslovně uvedeno, že pro snížení základu daně lze uplatnit i bezúplatné plnění poskytnuté na účely náboženské pro registrované církve a náboženské společnosti. Takže není co řešit.

    • 4. 2. 2021 18:50

      m.. (neregistrovaný) 81.19.3.---

      děkuji Vám za reakci. Asi hledám problém, kde není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).