A zařadila vozidlo do obchodního majetku.
Nelze odečítat výdaje na vozidlo (PHM, opravy,..) v případě, že vozidlo není zařazeno v OM podle § 4 / 4 ZDP.
§ 4
Poplatníci daně
(1) Poplatníkem daně je ten, kdo
a) je jako provozovatel vozidla zapsán v technickém průkazu vozidla,
b) užívá vozidlo, v jehož technickém průkazu je zapsána jako provozovatel osoba, která zemřela, zanikla nebo byla zrušena, anebo vozidlo, jehož provozovatel je odhlášen z registru vozidel.
(2) Poplatníkem daně je rovněž
a) zaměstnavatel, pokud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci4a) za použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, pokud daňová povinnost nevznikla již provozovateli vozidla,
b) osoba, která používá vozidlo registrované a určené jako mobilizační rezerva nebo pohotovostní zásoba4b),
c) organizační složka osoby se sídlem nebo trvalým pobytem v zahraničí.
(3) Je-li u téhož vozidla poplatníků více, platí daň společně a nerozdílně.
(4) Stálá provozovna podle právních předpisů upravujících daně z příjmů osoby se sídlem nebo trvalým pobytem v zahraničí se považuje za organizační složku podle odstavce 2 písm. c).
Pokud si tedy pronajmete jako spolecnik sve auto do firmy,pozor na to. Nebo napr. si pujcim auto od otce a pouzivam jako osvc v podnikani,DSL plati otec.. Lze,ale zjistit,kdo ma platit DSL...resp. kdo je provozovatel v TP. Pak ale muzete uplatnit PHM.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Chcete si pořídit státní dluhopisy pro občany? Máte čas jen do konce týdne
Mělo ulevit od administrativy, v praxi však JMHZ podle firem přináší pravý opak
Ochrana obchodního tajemství se změní. Nový zákon má pomoci hlavně menším firmám
Tepláky na schůzce i tetování. Sítě bouřlivě řeší, kde končí letní dress code
Firmám během léta hrozí problém s novým hlášením. Stačí přitom jediná kontrola
Nikdy jste nic nedlužili, přesto můžete skončit v exekuci. Tento dopis neignorujte
5. 2. 2021 12:04
Prosím, vedu daňovou evidenci můžu si dát do výdajů doklady od tankování i když neplatím na auto silniční dań ?
Děkuji