Hlavní navigace

Půjčka rodině z s.r.o.

  • (neregistrovaný) 94.112.208.---

    9. 2. 2021 15:08

    Dobrý den, mohu z s.r.o. půjčit rodinnému příslušníkovi peníze? Bylo by to jen na pár měsíců, lze to? Musí být úročená? V jaké výši?
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 2. 2021 15:24

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Bylo zvážena možnost vyplacení podílu na zisku společníkovi s tím, že on pak zapůjčí svému rodinnému příslušníkovi peníze?

    • 9. 2. 2021 15:29

      Jan P. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Byla, ale budu právě později ty peníze potřebovat na pořízení majetku. Tak bych ty peníze zase musel vracet do s.r.o.

    • 10. 2. 2021 10:31

      Emil2 (neregistrovaný) ---.209.broadband3.iol.cz

      I společníkovi nebo jednateli (§ 6 odst. 1) lze bezúročně zapůjčit 300t (§ 6 odst. 9 písm. v). Potřebuje-li ještě více je, z hlediska ročního cash flow, nejvýhodnější další část získat bezúročnou půjčkou rod. přísl. (daň 19% z obvyklého úroku), v sro půjčku zdanit jako příjem podle §6 (daň+SP+ZP cca 60% z obvyklého úroku), nejhorší způsob je vyplacení podílu na zisku (daň 15%).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).