Hlavní navigace

Daňový bonus vysokoškolák

 • (neregistrovaný)

  11. 2. 2021 9:12

  Dobrý den, může si zaměstnanec uplatnit slevu na dítě, když studuje, ale má jiné trvalé bydliště. (živí ji) Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 2. 2021 10:11

   . (neregistrovaný)

   Pokud je splněna podmínka společně hospodařící domácnosti (trvale spolu žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby), tak bych neviděla problém.
   Předpokládám, že ostatní podmínky jsou splněny.

  • 11. 2. 2021 10:51

   ahard (neregistrovaný)

   Děkuji, jde o to, že bydlí s přítelem na bytě, kde má trvalé bydliště a rodiče jí platí její náklady.

  • 11. 2. 2021 11:18

   . (neregistrovaný)

   Takhle to má, řekla bych, více studentů. Bydlí ve městě, kde mají školu a současně bydlí u rodičů, kam jezdí - vyprat si, pochutnat si na dobrotách, pomoct s opravami v domě, štípat dříví, umýt okna,..

  • 11. 2. 2021 11:22

   Kara1 (neregistrovaný)

   Na trvalém bydlišti nezáleží. Záleží na tom, jestli ten rodič má s tím studujícím dítětem, kterému ještě není 26 let, společnou domácnost, tzn. že spolu hradí náklady na tu domácnost = rodiče + dítě. Pomůcka: pokud rodič platí dítěti výživné, nejedná se o společnou domácnost. Pokud to studující dítě žádá např. o přídavky a neuvádí příjmy celé domácnosti s rodiči (tzn. dítě + rodiče), ale uvádí jen svoje, pak se také nejedná o společnou domácnost s rodičem. Nelze totiž uvádět společnou domácnost s rodičem pro daňové účely (aby rodič mohl uplatňovat zvýhodnění) a přitom neuvádět společnou domácnost pro účely žádosti o dávky státní sociální podpory (aby byly vykázané příjmy nižší a tím pádem vyšly přídavky).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).