Hlavní navigace

Druhy činností OSVČ v DPFO

  • (neregistrovaný)

    15. 2. 2021 7:48

    Dobrý den,
    v loňském roce jsem si založila živnost, neboť jsem se stala OSVČ. Hlavní činností je, že jsem promotérka (na živnostenském úřadě mi poradili, že to spadá do činnosti Mediální zastoupení), na jaře v době Covidu jsem si přivydělávala prodáváním sazeniček z vlastní zahrádky, před vánocemi jsem vyráběla různé dekorace do bytu (z korálků atd.). Teď nevím jestli tyto všechny skupiny přivýdělků mám do přílohy DPFO rozepsat. Hlavní převažující činnost je to mediální zastoupení, ale mám tam do té kolonky další činnosti vypisovat i tu živnost, do které spadá prodej sazeniček (je to celkem za cca 1 tis. Kč) i výroba těch dekorací?

    Nevím jestli to píšu jasně, ale nevím si rady.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 2. 2021 8:58

      . (neregistrovaný)

      Jaké obory činností živnosti volné máte na ŽÚ nahlášeny pro prodej sazeniček a pro výrobu dekorací do bytu?

    • 15. 2. 2021 10:46

      Terynka (neregistrovaný)

      V ZL mam Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivost, coz si myslim, ze by mohly byt ty sazenicky. A pro vyrobu dekoraci toto Výroba školních a kancelářských potřeb, kromě výrobků z papíru, výroba bižuterie, kartáčnického a konfekčního zboží, deštníků, upomínkových předmětů",.

      Pri zakladani ZL jsem si zaskrtla vice oboru, takze tam mam i to Vyroba a obchod neulozene v prilohach...

    • 15. 2. 2021 11:13

      . (neregistrovaný)

      Jako hlavní bych nejspíš uvedla CZ-NACE REKLAMA A PRŮZKUM TRHU (č.73)

      Další obor / dekorace / tady máte asi na výběr
      162: Výroba dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku
      17: Výroba papíru a výrobků z papíru
      23: Výroba ostatních nekovových minerálních výrobků
      32130: Výroba bižuterie a příbuzných výrobků
      https://wwwinfo.mfcr.cz/ares/nace/ares_nace.html.cz

      Další obor / PODPŮRNÉ ČINNOSTI PRO ZEMĚDĚLSTVÍ A POSKLIZŇOVÉ ČINNOSTI

    • 15. 2. 2021 13:25

      Terynka (neregistrovaný)

      Moc děkuji.

      Já myslela, že se tam píše ten text, který je v ŽL... TAkže z těchto kódu vyberu, co nejvíce by tak mohlo odpovídat té mé dané činnosti, kterou jsem provozovala, pokud to chápu dobře. Je to chyba, pokud nebudu vědět, do které činnosti to zahrnout a vyberu "některou", nevím zda-li to přesně do této činnosti patří?

      S tou hlavní činností promotérka (nabízím lidem v lékárnách volně dostupné léky a doplňky stravy) mi na ŽÚ řekli, že to spadá do kategorie Mediální zastoupení, jinde jsem zase slyšela, že je to spíš obchodní činnost. Dívala jsem se na ty kódy, nebo by to mohl být kód č. 461?

      Ještě jsem hledala a nemohu najít v těch kódech, když jsem k těm dekoracím vyrobila pár svíček...?

    • 15. 2. 2021 20:23

      . (neregistrovaný)

      Zkuste se jeste podívat do Aresu, jak zařadila Vaší činnost statistika.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).