Rozhodnuto o výplatě podílu na zisku 03/2020
Skutečná výplata 07/2020
Datum povinnosti srazit daň 06/2020
Datum povinnosti odvést daň 07/2020
článek Srážková daň při výplatě podílu na zisku TPA-GROUP
https://www.tpa-group.cz/cs/srazkova-dan-pri-vyplate-podilu-na-zisku/
Ve Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmu
v tabulce "Na dani v průběhu měsíce mělo být sraženo.." = dle mého názoru měsíc, kdy byla povinnost srazit daň.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Jste v prvním pásmu paušální daně OSVČ? Nezapomeňte v červenci zaplatit jen 4230 Kč
Máte status umělce a chcete až 90 tisíc korun? Nejpozději v pátek musíte podat žádost
Další průšvih u JMHZ: Výzvy k podání hlášení dostaly i firmy, kterých se netýká
Otazníky kolem měsíčního hlášení zaměstnavatele
Nevidíte údaje k měsíčnímu hlášení? ČSSZ upozorňuje na nové nastavení zmocnění
Dobrý web jako značka končí, nabízí všechna školení zdarma
19. 2. 2021 14:17
Dobrý den, prosím o radu.
Jedná se o srážkovou daň z vyplacených podílů na zisku. Na základě valné hromady v 03/2020 bylo rozhodnuto o vyplacení podílů, zároveň byl zaúčtován předpis na podíly ze zisku a srážkovou daň. K úhradě podílů i daně došlo až v 07/20 a to z důvodu, že chyběly peněžní prostředky. Jak bude vypadat "Vyúčtování daně"? Uvede se mělo být sraženo v 03/20 a bylo sraženo v 07/20? Nebo uvedu v rámci měsíce 07/20 podle toho, jak byla úhrada provedena? Děkuji.