Hlavní navigace

Vedlejší činnost §7 - nízký příjem

  • (neregistrovaný) 89.176.82.---

    22. 2. 2021 20:07

    Dobrý den,

    prosím u potvrzení, zda-li to chápu správně. Když při zaměstnání na HPP, vykonávám vedlejší činnost §7 (příjmy 4000,- za rok 2020). Posílám nulové přehledy a na FÚ prohlášení o nízkých příjmech a tento příjem nedaním?

    Děkuji moc za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2021 20:14

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Přehledy na ZP a ČSSZ nemohou být nulové. Máte přece příjmy. ZP se platí z každé vydělané koruny.

    • 22. 2. 2021 20:42

      EVa (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Děkuji za odpověď, takže přehledy vyplním dle příjmů. A daň z příjmů je tedy osvobozená či nikoliv?
      Děkuji

    • 23. 2. 2021 8:06

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Tento příjem není osvobozený od daně, ALE záleží na tom, zda máte povinnost podávat Přiznání k dani z příjmu FO. Případně zda ho podáte i když nemusíte.

      Pokud nemáte povinnost podat DAP a nepodáte ho ani dobrovolně, tak nemusíte příjem ve výši 4.tis.Kč zdaňovat.

      Pokud máte povinnost podat DAP nebo ho podáte dobrovolně, tak musíte příjem ve výši 4.tis.Kč zdaňovat.

      ZDP § 38g Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).