Hlavní navigace

Dar v RZD

  • (neregistrovaný) 85.71.228.---

    23. 2. 2021 8:21

    Dobrý den, v jaké výši lze uplatnit dar v za rok 2020 v RZD?.Je to 15 % ze základu daně nebo 30% ? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2021 8:24

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      ZDP § 15 / 1
      ".. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně; to neplatí pro zdaňovací období kalendářních let 2020 a 2021, za která lze v úhrnu odečíst vždy nejvýše 30 % základu daně. .."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).