Hlavní navigace

Dluh na zdravotním pojištění

  • (neregistrovaný)

    24. 2. 2021 17:06

    Dobrý den,
    od 2018 jsem zaměstnán jako DPP a od té doby do teď jsem neplatil zdravotní pojištění, jelikož jsem se dostal do finančních problémů.
    Budu ale podávat daňové přiznání. Je tam hrozba že mi strhnou celou částku budu li mi něco vracet?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2021 18:32

      Kara1 (neregistrovaný)

      1) Hrubá odměna z DPP byla vždy do 10 tisíc měsíčně?
      2) Nepobíráte důchod, nejste studentem do 26 let, nejste osobou, která pobírá rodičovský příspěvek apod., zkrátka nejste náhodou osobou, za kterou by byl plátcem pojištění stát?

      Pokud byla odměna z DPP vždy do 10 tisíc v měsíci a tudíž Vám zaměstnavatel nestrhával ZP a ani nejste osobou pojištěnou státem, tak na to zdravotní pojišťovna přijde a dluh Vám vyčíslí i s úrokem. Pokud v některých měsících byla odměna z DPP vyšší než 10 tisíc, tak za ten měsíc Vám zaměstnavatel ZP srazil.
      S daňovým přiznáním to nesouvisí.

    • 24. 2. 2021 18:46

      xy (neregistrovaný)

      samozřejmě zejména v období přiznání žádají zdravotní pojišťovny, sociálka, exekutoři i celníci (pořádkové pokuty) o součinnost u dlužníků, takže je velká šance, že vám přeplatek na dluh strhnou. aspoň se zmenší, včetně penále. nebo doufáte, že se ty dlužné desítky tisíc vypaří?

    • 24. 2. 2021 18:52

      Aion (neregistrovaný)

      Sociálka provádí započtení i vůči pohledávce, která ještě není splatná.
      Co dodat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).