Hlavní navigace

Osvč jako vedlejší a Danove priznani při přijmech z podnikání < 6000

  • (neregistrovaný) 88.146.120.---

    24. 2. 2021 20:42

    Dobrý den,
    podnikám při studiu, osvč mám jako vedlejší. Zároveň jsem si přivydělával brigadou na DPP. Dočetl jsem se, že při přijmech z podnikání menších než 6000 kč nemusím podávat danové přiznání. Musím to, že nebudu podávat daňové přiznání oznamovat FU? Popřípadě jakým formulářem ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2021 21:11

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Málo informací. DOPP? DPC? Podepsané prohlášení poplatníka daně u zaměstnavatele?
      Opravdu příjmy z podnikání za celý rok pouze 6.tis.Kc? Ne příjmy po odečtu výdajů, ale příjmy.

      Předpokládám že víte, že Přehledy na ZP a ČSSZ se musí podávat. A ZP se musí platit z každé vydělané koruny.

    • 24. 2. 2021 23:16

      Tomas (neregistrovaný) 88.146.120.---

      Je to DOPP a mám podepsané prohlášení k dani. Ano opravdu do 6k Kč.
      Ano vím, přehled ZP a sociální budu podávat.

    • 25. 2. 2021 7:13

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      1) ZDP § 38g odst. 2)
      * máte příjmy ze závislé činnosti a podepsal jste u tohoto zaměstnavatele prohlášení poplatníka daně
      * za rok 2020 jste neměl jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč
      = nemáte povinnost podat Přiznání k dani z příjmu 2020

      2) Daňový řád § 136 odst. 5)
      "(5) Nevznikla-li daňovému subjektu ve zdaňovacím období daňová povinnost k dani, ke které je registrován, sdělí tuto skutečnost správci daně ve lhůtě pro podání daňového přiznání nebo vyúčtování."

      Protože jste registrován k dani z příjmu fyzických osob, tak máte minimálně povinnost podle výše uvedeného § DŘ. Dle mého názoru stačí poslat na FÚ dopis / zprávu / se sdělením.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).