Hlavní navigace

Pronájem majetku-§ 9?

  • (neregistrovaný) 89.177.70.---

    25. 2. 2021 13:06

    Moc prosím o pomoc - když pronajímám majetek vlastní (garáž) cizí s.r.o., přiznávám příjem z pronájmu podle §9?
    A když pronajímám majetek, který mám pro podnikání cizí s.r.o., daním podle § 7 anebo 9?

    Prosím o jednu větu zkušené - předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 2. 2021 13:33

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Jedna věta ? - Požádejte o placenou radu daňového poradce.

      V dotazu Včera 13:02 jste napsala tedy více informací
      https://businesscenter.podnikatel.cz/diskuse/1628207/

      "majetek, který mám pro podnikání cizí s.r.o." - na tom asi odpovědi ztroskotaly
      Protože - co to je? "majetek, který mám pro podnikání cizí s.r.o."

      Špatný dotaz - žádná, nebo zcela chybná odpověd

      Dotaz pro placeného poradce - tam byste si asi dal/dala více práce s dotazem.

    • 25. 2. 2021 23:53

      Jarča (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Dobrý den,
      omlouvám se - neuvědomila jsem si, že dotaz se dá pochopit tak, jak jste napsal/a..

      Šlo mi o situaci, když OSVČ pronajímá majetek, který používala pro své podnikání (zařízení fitness centra) a nyní tentýž majetek pronajímá s.r.o., se kterou není ani personálně ani ekonomicky spojena. Nevím právě, když sama podniká dle § 7, jestli příjmy z pronájmu svého obchodního majetku může danit dle §9, anebo to patří také pod § 7.

      Velice se omlouvám za původní nekonkrétní (vlastně zmateční) dotaz. Může mi, prosím, poradit někdo zkušený?

      Děkuji mockrát.

    • 26. 2. 2021 7:45

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Příjmy z nájmu movitého obchodního majetku bych danila podle § 7 ZDP.
      Má na nájem živnostenský list?
      Nařízení vlády č. 278/2008 Sb. o obsahových náplních jednotlivých živností
      59. Pronájem a půjčování věcí movitých

      Příjmy z nájmu nemovitého majetku, který není v obch.majetku, bych danila podle § 9 ZDP
      Zákon č. 455/1991 Sb. § 3 odst.3) Živností dále není:
      ah) pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor,

    • 26. 2. 2021 11:56

      Jarča (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Mockrát děkuji za odpověď. Velice jste mi pomohla. Omlouvám se za nešťastný začátek, byla to má chyba. A tou odpovědí "jednou větou" jsem myslela, že nechci nikoho příliš zdržovat - tady se řeší podstatně složitější věci. Ale mé vyjádření mohlo také popíchnout.

      Děkuji ještě jednou a přeji hezký víkend

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).