Hlavní navigace

Manželka na ÚP - co je třeba doložit na FÚ k daň. zvýhodnění na dítě

  • (neregistrovaný)

    26. 2. 2021 0:38

    Dobrý den, prosím vás o radu:
    Jsem osvč, nyní budu dávat svoje 1. přiznání k dani FO, uplatňuji si daňové zvýhodnění na syna, ale nevím, co je potřeba doložit, když si manželka toto daň. zvýhodnění na dítě neuplatňuje. Akorát že je celý rok 2020 na ÚP, nemá zaměstnavatele. Tak jestli bude stačit čestné prohlášení, že neuplatňuje, nebo jestli budou chtít doložit potvrzení z ÚP, že je v evidenci?

    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2021 8:52

      katka2 (neregistrovaný)

      Nepřikládejte zatím nic, ale počitejte s tím, že budou nejspíš něco chtít. Nebo taky ne.

    • 26. 2. 2021 9:14

      xJ (neregistrovaný)

      Asi mě tady ukamenují, že žádné prohlášení není třeba, ale moje víceletá zkušenost je, že čím víc dokladů se doloží k přiznání, tím je to jednodušší a případná vratka daně rychlejší. Nezdržuje se to požadavky FÚ a dokládáním a pro poplatníka to není v zásadě žádný problém, přiložit papír navíc. Ale nepopírám , že je to také ovlivněno konkrétním zaměstnancem FÚ.

      Já osobně bych přiložila čestné prohlášení manželky, že v roce 2020 neměla žádného zaměstnavatele a neuplatňovala zvýhodnění na děti XY, r.č.

    • 26. 2. 2021 13:58

      Mirek22 (neregistrovaný)

      Přesně tak - čím víc papírů tím jsou spokojenější - proč to neudělat zrovna při přiznání, když je to tak jednoduché.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).