Hlavní navigace

Stravenkový paušál

  • (neregistrovaný) 193.86.180.---

    26. 2. 2021 13:33

    Dobrý den, pokud zaměstnancům je poskytován stravenkový paušál 75,60 Kč, jak to je, když odpracují více než 11 hodin prosím? Vnitřní předpis zatím nemáme, budeme psát.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2021 13:41

      Danka (neregistrovaný) ---.208.broadband9.iol.cz

      U směny v délce 11 hod. to bude stejné, jelikož stravenkový paušál je osvobozený za jednu odpracovanou směnu do výše 75,60 Kč, a to bez ohledu na její délku.

    • 15. 3. 2021 14:06

      Johana

      Máme v předpisu, že pokud bude směna trvat déle jak 11 hodin (u nás je 8 hodinová) má zaměstnanec nárok na další stravenku, teď jsme přešli na paušál. Postupovali jsme podle §24/2 písmeno j) bod 4 ZDP -
      Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad) na další jedno jídlo za zaměstnance, pokud délka jeho směny v úhrnu s povinnou přestávkou v práci, kterou je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci podle zvláštního právního předpisu110a), bude delší než 11 hodin.
      To je takto správně ne? Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).