Hlavní navigace

SJM zdanění

  • (neregistrovaný) 178.255.168.---

    27. 2. 2021 16:39

    Dobrý den,

    před časem, za manželství jsme koupili dům, kupní smlouva a zápis v katastru nemovitosti je na manžela. Nyní dům pronajímáme. Jedná se o SJM, můžu zahrnou nájem do svého přiznání? Dle občanského zákoníku ANO. Z pohledu zdanění si nejsem jistá. Děkuji za odpověď.

    § 709 občanského zákoníku:

    (1) Součástí společného jmění je to, čeho nabyl jeden z manželů nebo čeho nabyli oba manželé společně za trvání manželství,

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).