Hlavní navigace

Povinnost podat přiznání k dani z příjmu právnických osob

  • (neregistrovaný) 89.176.5.---

    27. 2. 2021 19:32

    Dobrý den,

    prosím o radu. Firma s. r. o. vznikla 7.12.2020. Jednatel chce podat přiznání k dani z příjmu právnických osob za rok 2020. Není v tom nějaký problém? Nemá podávat až za rok 2021 a ten jeden necelý prosinec?

    Děkuji

    Marcela1977

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2021 19:45

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Řekla bych, že jednatel bude mít určitě důvod, proč nechtěl využít odst. 4) § 3 Zákona č. 563/1991 Sb. o účetnictví. A proč chtěl podávat přiznání k dani z příjmu FO za byť i tak krátké období roku 2020. Problém v tom nevidím.

    • 28. 2. 2021 12:01

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Není zač. Před časem bych se možná také divila, ale v současné době je asi pro některé firmy lepší mít delší "historii" s podaným daňovým přiznáním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).