Hlavní navigace

Roční zúčtování daně - zaměstnanec

  • (neregistrovaný) 90.180.2.---

    3. 3. 2021 8:23

    Dobrý den,
    prosím, zaměstnancům se vrací přeplatek na dani z ročního vyúčtování nad 100,- Kč a nebo až nad 200,- Kč jako když by si podal přiznání na FÚ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2021 8:31

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      § 38ch Roční zúčtování záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a daňového zvýhodnění
      odst. 5) Poplatníkovi, který neuplatňuje daňové zvýhodnění, plátce daně vrátí jako přeplatek z ročního zúčtování záloh kladný rozdíl mezi zálohově sraženou daní a daní sníženou o slevy pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob, nejpozději při zúčtování mzdy za březen po uplynutí zdaňovacího období, činí-li úhrnná výše tohoto přeplatku více než 50 Kč.
      O vrácený přeplatek z ročního zúčtování záloh sníží plátce daně nejbližší odvody záloh správci daně, nejdéle do konce zdaňovacího období, nebo požádá o jejich vrácení správce daně; v takovém případě nakládá správce daně s touto částkou jako s přeplatkem. Případný nedoplatek z ročního zúčtování záloh se poplatníkovi nesráží.

    • 3. 3. 2021 8:34

      jolanta (neregistrovaný) ---.2.broadband13.iol.cz

      Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).