Hlavní navigace

Nepracovní úraz

  • (neregistrovaný)

    3. 3. 2021 14:52

    Dobrý den,

    mám dotaz ohledně nepracovního úrazu.Mám neschopenku z důvodu úrazu, který se mi stal doma a účetní od zaměstnavatele mi dnes poslala, abych vyplnila a odnesla na OSSZ vyplněný formulář "Záznam o úrazu". Nemám s tím ještě zkušenost,ale z jakého důvodu se tohle předává na úřad?Myslela jsem, že se pošle e-neschpenka a to je vše.Děkuju

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2021 15:03

      Kamila79 (neregistrovaný)

      Ano to jsem pochopila, že ho musím vyplněný odnést,ale ptala jsem z jakého důvodu se to dělá?Myslela jsem, že stačí pouze e-neschopenka a je hotovo.Díky

    • 3. 3. 2021 15:29

      pivo (neregistrovaný)

      Dobrý den, hlásí se za jakých okolností se nepracovní úraz stal. Nebo zda to nevyštřovala Policie, či zda se nestal v podnapilém stavu atd. Viz přímo odkaz z ČSSZ

      V případě, že pracovní neschopnost vznikla následkem úrazu, je třeba, aby pojištěnec také doložil, za jakých okolností došlo ke vzniku pracovní neschopnosti a že pracovní neschopnost nevznikla z důvodů, pro které nemocenské nenáleží vůbec (pojištěnec si úmyslně přivodil dočasnou pracovní neschopnost) anebo částečně (např. jako bezprostřední následek opilosti).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).