Hlavní navigace

Ošetřovné OSVČ a kompen.bonus v daň.přiznání

  • (neregistrovaný) 85.160.14.---

    3. 3. 2021 16:01

    Dobrý den,

    minulý rok jsem pobírala ošetřovné pro OSVČ a kompenzační bonus. Dočetla jsem se, že se tyto přijmy nedaní, ale mám je uvést do daňového přiznání?nebo nikoli?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2021 18:11

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Příjmy, osvobozené od daně z příjmu FO, se do daňového přiznání neuvádí.
      ZDP § 38g odst. 3) ... V daňovém přiznání poplatník uvede veškeré příjmy, které jsou předmětem daně, kromě příjmů od daně osvobozených ...
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).