Hlavní navigace

Příležitostný pronájem

  • (neregistrovaný) 109.80.36.---

    5. 3. 2021 9:31

    Dobrý den.
    Jednorázově jsem pronajmul dílnu za 15 000 - je v osobním vlastnictví. Při vyplňování daňového přiznání musím tuto částku uvádět? Nebo příležitostný pronájem nemusím nikde uvádět? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2021 18:40

      Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

      Zákon o daních z příjmů, § 10. Nemusel byste danit, pokud byste příležitostně pronajal movitou věc (do 30 tisíc v roce). Vy jste ale pronajal nemovitost, takže to musíte zdanit. Uplatněte výdaje - buď skutečné nebo 30%.

    • 6. 3. 2021 19:59

      michall (neregistrovaný) ---.36.broadband17.iol.cz

      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).