Hlavní navigace

Rzd a potvzení o zdanitelných příjmech

  • (neregistrovaný) 90.176.143.---

    7. 3. 2021 7:33

    Dobrý den,prosím,za­městnankyně poacuje v naší firmě od 9/2020.Požádala o rzd za rok 2020.Tvrdí mi,že v roce 2020 u bývalého zaměstanavatel,kde jí PP skončil v 6/2020
    byla už jen na rodičovské dovolené,nejřív s jedním,pak s druhým dítětem,já po ní chci ale potvrzení o zdanitelných příjmech
    klidně i nulové.Je povinností bývalého zaměstnavatele jí toto potvrzení vydat,nebo lze nahradit jejím čestným prohlášením ?Obávám se ,že ne.
    Pokud by podávala DP co by vyžadoval finančák?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2021 8:02

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Mohla mít proplacenou řádnou dovolenou při ukončení pracovního poměru.
      Chtěla bych vidět Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti.
      ZDP § 38ch odst. 3)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).