Další situace se nachází v § 65 odst. 2. Pokud zaměstnanci uplynula lhůta ve smlouvě na dobu určitou, ale on i nadále pokračuje v práci a je to s vědomím zaměstnavatele, popř. mu na to vedení nic neřekne, automaticky začíná běžet pracovní poměr na dobu neurčitou.
Aby mohlo za této situace dojít ke změně pracovního poměru z doby určité na dobu neurčitou, musí být současně splněny dvě podmínky. První podmínkou je pokračování zaměstnance v konání prací i po uplynutí sjednané doby a druhou podmínkou je vědomí zaměstnavatele o této skutečnosti.
Nemyslím si, že by se mé myšlenky ubírali divným směrem... moc váš komentář nechápu, vzít si děti domů, ach jo... Tohle asi nechám být..
Podmínky jsem si přečetla, ona ale do práce ,,nesmí,, protože covid. Zaměstnavatel ji neřekne, do práce po 31.nechoďte, tak co z toho pro ni plyne? Dál je jeho zaměstnancem, nebo se má hlásit na ÚP?
Pokud má PP na dobu určitou a tato doba je vymezena konkrétním datem, zaměstnavatel není povinen jí informovat, že její PP bude končit, ani že skončil, ať nechodí.
Nic neřekne = skončila.
Jak může být dál jeho zaměstnancem?
Jak může konat práci, když je doma na překážce?
Jestli se bude hlásit na ÚP, je její volba.
Až tady někdy bude soutěž o nejblbější dotaz, tak bych ráda ten váš přihlásila.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
8. 3. 2021 10:27
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na váš názor - zaměstnankyně učitelka v MŠ - toho času z důvodu vládního nařízení doma. Pracovní smlouva jí končí dne 31.3.20201. Pokud by toto vládní nařízení platilo např. do 5.4. (což se předpokládá protože velikonoce), platilo by v tomto případě, že zaměstnankyně nadále vykonává svou práci s vědomím zam-tele a přešel by jí PP na dobu neurčitou? Mně z toho vyplývá, že ano... ale ta situace je prostě celá divná... Děkuji za vaše názory.