Hlavní navigace

Solitea Altus Vario - byl by někdo ochotný poradit?

 • 11. 3. 2021 11:38

  Dobrý den,

  byl by tady někdo ochotný poradit s něčím ohledně práce s Variem? Doteď jsem dělala sice s Variem, ale s verzí 11, teď jsme konečně přešli na novou verzi a sem tam narazím na něco, s čím si nevím rady. Přes nápovědu jsem se nikam nedostala a help desk mi zatím nepomohl.

  Děkuji moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 3. 2021 21:07

   Anna

   Např. když mám ID, a zadám jen datum, je to OK? Nebo musím zadat i datum účetního případu? Ve verzi 11 ještě datum účetního případu nebylo....
   A když dávám do letošního DPH a KH nějaké účtenky za 2020 (přes 383), tak tam asi datum účetního případu mám dat 2021, že? Je to do 10 tis.
   Já vlastně nemám zkušenost s tím, na co má to datum účetního případu vliv. Kde se mi to promítne, nebo nepromítne a mělo by.
   Ještě jsem z toho neposílala žádné přiznání, výkazy a tak, to mě teprve čeká a trochu mám z toho obavy, ale ještě nejsem tak daleko, to mám ještě pár dní čas :-)
   Děkuji

  • 12. 3. 2021 13:43

   Eva

   Tak záleží o jaký interní doklad jde, pokud je to druh interní doklad, tak tam to podstatné není, pokud není vyplněno zaúčtuje se do hlavní knihy k datu z pole datum, pokud je vyplněno, tak se zápis provede ke dni účetního případu, pokud je ID - faktura přijatá, tak se podle data účetního případu účtuje do hlavní knihy ... nevím, zda jsem správně pochopila, co jste chtěla vysvětlit :)

  • 12. 3. 2021 16:01

   Anna

   Děkuji, pochopila jste to dobře. Moc děkuji a přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).