"Nemá-li zaměstnanec v rozhodném období stanoveném podle odstavce 3 vyměřovací základ nebo není-li v rozhodném období alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ, je rozhodným obdobím první předchozí kalendářní rok, v němž byl dosažen započitatelný příjem a je v něm alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ."
Toto OSSZ porovná s DVZ u předešlé PPM a použije ten, který je pro matku výhodnější.
RO může být kalendářní rok, kdy odcházela na první MD nebo rok, kdy čerpala dovolenou po MD.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nevidíte údaje k měsíčnímu hlášení? ČSSZ upozorňuje na nové nastavení zmocnění
Dobrý web jako značka končí, nabízí všechna školení zdarma
Stát chce za důchodce, děti a studenty platit více
Místo výkonu práce v novém hlášení: Jak vykázat „celou ČR“?
Jediná kopie vaší občanky vám může způsobit obrovské problémy
Když pohoří byznys: Příběh o tom, jak lidstvo pojištěním zkrotilo strach ze ztráty
11. 3. 2021 19:30
Dobrý večer, moc bych prosila poradit. Zaměstnankyně je na rodičovské dovolené, poslední RP dostala teď v března za měsíc únor 2021. Nástup na MD má 27.3.2021. První dítě, se kterým pobírala RP, bude mít 3 roky v dubnu 2021. Budu ji mít v evidenci na rodičovské dovolené do 26.3.2021? A od 27.3.2021 píšu PPM? Je to tak správně? A co se týče Přílohy k žádosti - na ossz zašlu stejnou jako měla na první dítě? Moc děkuji