Pro osvobození je rozhodující čas nebo příjem, ne zisk. Výdajem je cena, za kterou prodané CP pořídil + platby s tím související. Příjem a výdaj se uvede v Příloze č. 2 daňového přiznání v tabulce 2. Jde-li o příjem z prodeje CP v SJM (nevložený do OM), může ho zdanit kterýkoli z manželů.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Byznys na dálkové ovládání: Ondřej postavil úspěšnou firmu na dronech
Chyba v novém systému hlášení: Údaje se mohly dostat k cizím uživatelům
Milion korun navíc na důchod? Babišova vláda mění pravidla penzijního spoření
Stejný obal, menší obsah. Dělají z nás výrobci nenápadným zdražováním hlupáky?
EET: Češi mění názor na jedno z nespornějších opatření posledních let
Konec levných nákupů z Číny. Od července se bude platit clo za každou položku nákupu
16. 3. 2021 13:26
Dobrý den, prosím o radu, manželovi přesáhl zisk z prodeje cenných papírů v roce 2020 částku 100 000,- a vlastnil je méně než 3 roky. Chápu, že bude danit, ale nevím teď zda pouze zisk nebo celý příjem v 2020. Větší část papírů byla pořízena v 2018 a malá část v 2020. Můžu nákup v 2018 považovat za náklad? Asi nemůžu? Vůbec nevím co mám zdanit. Děkuji.