Pokud sdílím s někým společnou domácnost (společně hospodařící) a každý z domácnosti bydlí průběžně jinde, tak neplatím dva-tři poplatky za každý byt. I když údaje uváděné do případných žádostí o sociální dávky jsou více vypovídající.
My jsme dříve bydleli v jednom domě, pak jsme postavili a přestěhovali se. V tom prvním domě má bydliště hlášené moje matka (i když ta teď prakticky žije trvale u nás a v tom domě momentálně dočasně žije náš syn se svojí rodinou), ale inkaso je stále (a platí se) na jméno mého manžela. V našem současném domě se také platí jménem mého manžela.
O inkasu jsem nepsala. O televizních a rozhlasových poplatcích. Pokud bych chtěla navázat na původní dotaz, pokud v jednom paneláku žije v jednom bytě babička, v druhém bytě její již dospělé dítě se synem. Když dospělé dítě požádá o sociální výpomoc, bude uvádět do žádosti i příjmy babičky? Pokud jsou přihlášeni k televiznímu a rozhlasovému poplatku, je přihlášena babička zvlášť a rodina dítěte zvlášť - nebo jako společná domácnost jsou uvedeni na jedné přihlášce / jeden poplatek za televizi, jeden poplatek za rozhlas / ?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Ochrana obchodního tajemství se změní. Nový zákon má pomoci hlavně menším firmám
Tepláky na schůzce i tetování. Sítě bouřlivě řeší, kde končí letní dress code
Firmám během léta hrozí problém s novým hlášením. Stačí přitom jediná kontrola
Nikdy jste nic nedlužili, přesto můžete skončit v exekuci. Tento dopis neignorujte
Ode dneška se mění datové schránky. Miliony uživatelů čeká nová adresa
Jeden vydělával, druhý pečoval o děti. Nové pravidlo může změnit výši důchodů
24. 3. 2021 6:19
Prosím o radu, babička by si chtěla vzít ošetřovné na vnuka, bydlí na stejném čísle jako rodina.
Děkuji