Hlavní navigace

Paušální daň

  • (neregistrovaný) 95.82.152.---

    7. 4. 2021 13:48

    Dobrý den, prosím pěkně, může být k paušální dani přihlášená OSVČ, které trvá od 7/2020 DPČ ZMR s měsíční hrubou odměnou 1000 Kč . Nejprve se pojištění odvádělo, protože odměna byla vyšší, od 9/20 je ale odměna 1000 Kč měsíčně, takže se SP neodvádí, ale přihlášený zůstává, protože DPČ trvá. Ale má podepsané daňové prohlášení, takže je daněno zálohovou daní a po uplatnění slevy je daň nulová. Není tedy odměna z DPČ daněna zvláštní sazbou.
    Jak to vidíte?

    • 7. 4. 2021 16:41

      Emil2 (neregistrovaný) ---.209.broadband3.iol.cz

      Oznámit vstup mohla, ale reálně se poplatníkem v paušálním režimu nestala - nesplnila podmínku podle § 2a odst. 1 písm. c).

    • 7. 4. 2021 17:01

      Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

      To jsem právě měla na mysli a potřebovala jsem si to ověřit. Má odměnu z DPČ 1000 Kč měsíčně a podepsal daňové prohlášení, takže daň není srážková. Kdyby byla srážková, tak by podmínku splňoval.
      Ale k té větě - "k prvnímu dni rozhodného zdaňovacího období nevykonává činnost,¨..."
      On ho totiž kontaktoval FÚ, že zjistil, že je přihlášený na základě DPČ na sociálce. Nedalo by se to ale chápat tak, že sice je celou dobu přihlášený na DPČ , ale činnost začal prakticky vykonávat až 3. ledna, protože 1. byl svátek a 2. a 3.1. byl víkend? Takže k prvnímu dni roku 2021 činnost nevykonával. Navíc, co jsem zapomněla napsat - v prosinci nepracoval, odměna za prosinec byla 0 Kč. Co myslíte?

    • 7. 4. 2021 18:32

      Emil2 (neregistrovaný) ---.209.broadband3.iol.cz

      Měl k 1.1. smlouvu a podepsané prohlášení? Měl odměnu za leden? Je duben. Povinnosti související s DPČ jsou už dávno splněné. Jestli zrovna 1.1. pracoval nebo ne bych neřešil, ani prosinec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).