Hlavní navigace

Dotaz

 • (neregistrovaný)

  7. 4. 2021 17:09

  Neočkovaní a tedy nechránění učitelé (podotýkám, že nikoli vlastní vinou) jsou na základě pokynů MŠMT nuceni asistovat při testování žáků (nejen) nejnižších stupňů ZŠ, za přítomnosti rodičů, kterým byla poskytnuta výjimka - musí jim být umožněn vstup do školy, aniž by se museli prokazovat potvrzením, že nejsou pozitivní na covid 19, ani čestným prohlášením, že nebyli v kontaktu s infikovanou osobou (neočkovaný učitel bez covid testu do školy nesmí...). Domnívám se, že se jedná o hazardování přinejmenším se zdravím pedagogických pracovníků, jejichž náplní práce je učit, nikoli dělat asistenta při testování a ohrožovat sebe, potažmo své blízké. Je takovéto jednání v souladu se zákonem?

  Děkuji.

  Mgr. Petra Slavíková

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 4. 2021 17:31

   Aion (neregistrovaný)

   Odvoláváte se na pokyn MŠMT, ale třeba já tento pokyn neznám a nevím, kde je dostupný. = asi nejsem sama, kdo nemůže posoudit jeh soulad či nesoulad se zákonem. Jaký zákon máte na mysli?
   Zdůrazňujete, že učitelé nejsou očkováni, nikoliv vlastní vinu - čí vinou tedy nejsou očkováni?
   A rodiče prvňáků riziku vystaveni nejsou?
   Náplní pedagogických pracovníků je učit. To vidím u vnuček, jak je "učí".

  • 7. 4. 2021 18:04

   xy (neregistrovaný)

   prodavači, úředníci, řidiči mhd, dělníci u pásu a mnozí další nejsou očkováni, na rozdíl od většiny učitelů, kteří tu možnost dostali a kteří na rozdíl od ostatních už dlooouho nechodí do práce mezi kolegy nebo děti.
   když si u testu učitel vezme rukavice a respirátor, v čem bude tak hrozně ohrožen?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).