Hlavní navigace

Příležitostný příjem §10 odst.1 písm.a

  • (neregistrovaný) 195.26.25.---

    12. 4. 2021 11:26

    Dobrý den, prosím o radu: příležitostný příjem 1x za rok. Jedná se o vyplacenou odměnu za doporučitelský tip ve výši 19.087 Kč. Tzn. že se vejde do limitu, kdy nemusí zdaňovat. Tady nastává problém: přesto potřebuje tento příjem uvést do DP, protože v rámci svého zaměstnání je každoročně prověřován NBÚ. Výdaje oproti tomuto příjmu nemá. Máte prosím někdo zkušenoust, jak do DP tento příjem uvést, ale nezdanit? Mám DP vyplněno, ale místo vrácení přeplatku na dani nyní s tímto příjmem vychází daňová povinnost. Na potvrzení o přijaté částce (odměně) je uvedeno: TIP dle §10, odst.1, písm a) zák. o DPFO. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).