Hlavní navigace

Program COVID 2021 srovnávací období tržby

  • (neregistrovaný)

    12. 4. 2021 11:56

    Dobrý den, manžel vede daňovou evidenci. Při podání přiznání daně z příjmu převádí 50% příjmů a výdajů na mě jako spolupracující osobu. Nyní v žádosti o dotaci Covid 2021 má uvést tržby za tři měsíce jako srovnávací období. V pokynech výzvy je uvedeno "tržbami se pro účely tohoto výpočtu rozumí výnosy z vlastních výkonů a zboží. Účtová skupina 60 podle přílohy č. 7 k vyhlášce č. 410/2009Sb." Prosím o radu zda uvést tedy tržby v plné výši nebo jeho 50% podíl. Jen dodám, že pro účely kompenzačního bonusu jsem si toto taktéž ověřovala a na ministerstvu financí mi bylo sděleno, že se uvádí pouze procentní podíl jak do DP. Nyní jsem volala na infolinku MPO a bylo mi sděleno, že toto oni neví, že to musím konzultovat se svým účetním.... Děkuji za rady a názory a přeji hezký den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 4. 2021 19:09

      Jana 2 (neregistrovaný)

      Dobrý den. Názor jen sama za sebe. Nevím jestli je to dobře. Podávala jsem dnes. Máme to samé. Do DP rozdělujeme 50 %. Ale v tomto programu Covid 21 jsem nechala 100 % tržby. Protože je to určeno na náklady a výdaje na provoz celé provozovny. /Tam vlastně jde hlavně o propad tržeb alespoň o 50 %/. Takže jestli to necháte celé nebo jen 50 %, tak to vyjde na stejno. To je jen můj názor. Hezký večer

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).