Hlavní navigace

Potvrzení o studiu

  • (neregistrovaný) 109.164.33.---

    14. 4. 2021 13:41

    Dobrý den, prosím může mi někdo vysvětlit, proč musím dokládat potvrzení o studiu u dcery, které je 16let? Já myslela, že do 18let si dítě mohu uplatnit vždy. Paní z finančního úřadu mi řekla, že pokud dítě začne chodit na střední, musí se dokládat ikdyž jí ještě nebylo 18let. a co v případě když dítě na žádnou školu nenastoupí??? tak si to dítě do 18let uplatnit nemůžu???

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 4. 2021 14:15

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      A ptala jste se na paragraf zákona o daních z příjmů, podle které je to vaše povinnost?
      Pokud ne, tak ji odkažte na zákon o daních z příjmů:
      § 38 l Způsob prokazování nároku na odečet nezdanitelné části základu daně, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti u plátce daně
      odst. 3) Nárok na daňové zvýhodnění při stanovení záloh nebo daně prokazuje poplatník plátci daně
      d) potvrzením školy, že zletilé dítě žijící s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti se soustavně připravuje na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem,

      a zdůrazněte slovo "zletilé"

    • 14. 4. 2021 14:27

      Irena (neregistrovaný) 109.164.33.---

      neptala jsem se, jen jsem jí řekla že jsem ho nepřikládala když je dceři 16let a ona mi řekla že když nastoupí na střední tak to musím dokládat. Tak jsem jí ho tedy poslala mailem. Ale vrtalo mi to hlavou proč? a jestli se náhodou něco nezměnilo..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).