Hlavní navigace

Oznámení OČR zaměstnavateli a zrušení PP ve zkušebce

  • (neregistrovaný)

    18. 4. 2021 17:18

    Dobrý den, jsem ve zkušební době a potřebuji nastoupit na OČR. Věřím, ze jakmile zaměstnavateli oznámim, ze dnes nastupuji na OČR, hned mi ten den zruší PP ve zkušební době. Zadost zaměstnavateli o OČR se ale předkládá až na začátku následujícího měsíce. Jak si zaručím, ze jsem skutečně čerpala v ten den už OČR? Je možné, ze mi ten den vykáže jako dopracovaný den a já o možnost čerpat OČR i po skončení PP přijdu, než školky otevřou, nebo je jedno, jak si ten den on vykáže, když mu pošlu zadost o OČR se dnem skutečného nástupu v den zrušení PP? Mimochodem platí, ze OČR lze čerpat i po skončení PP?
    A co mám dělat, když budu bez práce a vlastně bych ještě neměla jít na ÚP, když budu na OČR, ale zadost budu vyplňovat až na začátku dalšího měsíce? Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2021 19:11

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Nárok na ošetřovné zaniká skončením zaměstnání. Pokud oznámíte zaměstnavateli o "nástupu" na OČR a tento den již neodpracujete, není důvod proč by Vám vykazoval zaměstnavatel odpracovaný den (a hlavně proč by Vám měl pak platit za ten den mzdu).

    • 18. 4. 2021 20:27

      Kvítek (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

      Na stránkách MPSV.cz se píše, ze ošetřovné pokračuje i po skončení PP, z čeho vycházíte Vy, když uvádíte opak?

      Děkuji

    • 18. 4. 2021 22:31

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Vycházím z odst. 3) § 3 Zákona č. 438/2020 Sb. o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).